22. 3. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, přechodně až oblačno. Denní teploty 14 až 18°C. Noční teploty 5 až 1°C.

Dnes je 22.3.2019

Svátek má Leona

• Světový den vody
  • Mezinárodní den invalidů

Zítra má svátek Ivona

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Světový meteorologický den

Zájezd Dolní Rožínka a Pernštejn 4.6.2011

Dne 4.června 2011 uskutečnil SDH zájezd do Dolní Rožínky a na hrad Pernštejn. Strašidelný zámek DraXmoor je ojedinělý zábavný projekt v České republice. Návštěvníkům představil film ze světa fantazie v exkluzivní podobě trojrozměrných obrázků - 3D technologie, strašidelnou expozici s atraktivními exponáty, originální sklepní prostory a pohádkové tržiště.

Státní hrad Pernštejn je jeden z našich nejzachovalejších, největších a historicky nejcennějších hradů, který se nachází v katastru obce Nedvědice, v okrese Brno-venkov, v Jihomoravském kraji. Reprezentativní sídlo Pernštejnů patří k nejkrásnějším moravským hradům. Název hradu zřejmě vznikl počeštěním německého „Bärenstein“ , asi podle charakteru okolního kraje – neporušené země hlubokých lesů, medvědů, vlků a uhlířů. Počátky hradu sahají do druhé poloviny 13. století.