25. 5. 2019

bo

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 18 až 22°C. Noční teploty 12 až 8°C.

Dnes je 25.5.2019

Svátek má Viola

• Den Afriky
  • Mezinárodní den pohřešovaných dětí

Zítra má svátek Filip

Noc s Andersenem

V pátek 29.3.2019 se v naší knihovně uskutečnila tradiční akce s názvem Noc s Andersenem.

Návštěvníky knihovny čekal bohatý celovečerní program a děti navíc nocování v knihovně. Plán byl následující.

• Návštěva pana Andersena v dobovém obleku, kterého výborně ztvárnil pan Roman Řezáč, vyprávěl nám o svém životě a o své spisovatelské tvorbě.

• Zajímavá a poučná prezentace o Dánsku.

• Tvoření a vybarvování papírových postaviček, které budou sloužit k zavěšení na kliku nebo  k zapíchnutí třeba do květináče.

• Lampionový průvod obcí.

• Volná zábava - ochutnávka dánského zákusku s názvem DRØMMEKAGE, čtení knížek, hraní her, tancování, večeře a povídání.

Po půlnoci se zhasínalo. Všichni se přesunuli do nachystaného tábořiště plné matrací, karimatek a spacích pytlů a pak ještě koukali na film. Štěbetání pokračovalo, přece se taková událost, jako je nocleh v knihovně, jen tak neprospí. Po snídani se všichni rozešli do svých domovů. Za bohatý program a bezvadný průběh všech aktivit díky paní knihovnici, která se aktivně zapojila do přípravy a realizace programu a strávila noc se 6 děvčaty v knihovně.

Více fotografií ke stažení zde

Vytvořeno: 4. 4. 2019
Poslední aktualizace: 4. 4. 2019 00:00