27. 1. 2020

zata

Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, ojediněle mrholení. Denní teploty 2 až 6°C. Noční teploty 2 až -2°C.

Dnes je 27.1.2020

Svátek má Ingrid

• Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti

Zítra má svátek Otýlie

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Mezinárodní den mobilizace proti jaderné válce
  • Den širokopásmových služeb
  • Den ochrany osobních údajů

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílkaKaždoročně pořádá obec Petrůvky Mikulášskou nadílku pro děti a důchodce.

Tentokrát se besídka uskutečnila v sobotu 7.12.2019. Program byl následující.

• Přivítání přítomných panem starostou.
  • Humorné divadelní představení s názvem EVELÍNKO, SANTA NENÍ JEŽÍŠEK. Veselé a vtipné vyprávění slepiček Květušky a Evelínky o netradičních zvycích z celého světa. Atmosféra panovala sváteční. Po představení rozdaly slepičky dětem omalovánky. Děti se už těšily na nadcházející nadílku.
  • Mikulášská nadílka. Do sálu zavítal Mikuláš se svojí družinou. Čerti byli letos shovívaví a andělé s Mikulášem štědří. Děti přednesly básničky, písničky a nakonec dostaly sladkou odměnu. Každé dítě obdrželo kabelu plnou sladkostí a kolekci figurek na vánoční stromeček. Rovněž místní důchodci se mohli radovat z čokoládové kolekce.
  • Po veselém programu přišla na řadu volná zábava a ochutnávka zákusků a cukroví od místních žen. Potom následovala diskotéka pro děti.

Zasloužené poděkování patří všem, kteří se jakýkoliv způsobem podíleli na této velkolepé a tradiční akci pro děti a místní důchodce.

Fotografie z nadílky ke stažení zde

Vytvořeno: 12. 12. 2019
Poslední aktualizace: 12. 12. 2019 15:46