21. 6. 2018

bo

Bude polojasno až oblačno, od SZ místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 27 až 31°C, na JV 33°C. Noční teploty 13 až 9°C.

Dnes je 21.6.2018

Svátek má Alois

• Den květů
  • Evropský den hudby
  • Mezinárodní den trpaslíků

Zítra má svátek Pavla

Dětské odpoledne

Dětské odpoledneV pátek 1.6. 2018 probíhalo v Petrůvkách od 17:00 hodin dětské odpoledne.

11. 6. 2018 Zobrazit více

Setkání rodáků

Setkání rodákůObecní úřad v Petrůvkách pořádal dne 26.5.2018 v pořadí již třetí setkání rodáků.

Společně si zavzpomínat se svými kamarády a přáteli na dobu svého dětství a mládí a oživit tak veselé i smutné vzpomínky přišlo celkem přes 120 návštěvníků. Při vstupu do kulturního domu obdrželi všichni rodáci upomínkové předměty. Hlavní část programu zahájil v sále kulturního domu svým projevem a přípitkem starosta obce pan Ing. Jaroslav Novotný, ve kterém přivítal všechny přítomné. Minutou ticha uctil památku rodáků, kteří už nejsou mezi námi. Připomněl minulé, současné i budoucí dění v obci. Po slavnostních projevech následoval oběd. Podával se řízek s bramborovým salátem, limonády, pivo a víno. Ke kávě zákusky. Poté následovala exkurze do Odpadového centra Petrůvky, která byla doprovázena promluvou od ředitele ESKO-T panem Gregorem. Na zpáteční cestě autobusem mohli rodáci shlédnout opravu Horního rybníka, novou čtvrť a budoucí prostory pro sportoviště. Vše s podrobným výkladem od pana starosty. Po příjezdu následovala prohlídka místní knihovny, kde se promítala prezentace s fotografiemi rodáků a obce. Po celé odpoledne vyhrávala hudební kapela EVIS. K večeři se podávaly grilované klobásy s chlebem a hořčicí a pak následovala podařená taneční zábava, která pokračovala až do pozdních večerních hodin.

Poděkování patří obsluze a Vám všem, kteří jste se jakýmkoli způsobem podíleli na přípravě a vlastním průběhu třetího setkání s rodáky. Bez Vás by se nám nepodařilo takové velkolepé setkání uspořádat a věříme, že naši občané a rodáci budou na tuto akci rádi vzpomínat.

Více fotografií ke stažení zde

30. 5. 2018 Zobrazit méně

Den matek

Den matekDen matek je svátek, který se slaví po celém světě. Letos připadl na 13.5.2018.

16. 5. 2018 Zobrazit více

Pálení čarodějnic

Pálení čarodějnicPálení čarodějnic probíhalo o  Filipojakubské noci z 30. dubna na 1. května 2018.

4. 5. 2018 Zobrazit více

Výroba čarodějnice v knihovně

Výroba čarodějnice v knihovněV pátek 27.4.2018 se sešly děti z Petrůvek na školním dvoře k výrobě čarodějnice.

3. 5. 2018 Zobrazit více

Pelášení II. ročník

Pelášení II. ročníkKonání akce - sobota 21.4.2018.

26. 4. 2018 Zobrazit více

Velikonoční hrkání

Velikonoční hrkáníI v letošním roce 2018 chodily místní děti před Velikonocemi hrkat.

6. 4. 2018 Zobrazit více

Pletení velikonoční pomlázky

Pletení velikonoční pomlázkyNa Zelený čtvrtek 29.3.2018 probíhalo v knihovně tradiční pletení klasických pomlázek z osmi proutků.

4. 4. 2018 Zobrazit více

Noc s Andersenem

Noc s AndersenemMístní knihovna v Petrůvkách pořádala v pátek 23.3.2018 tradiční Noc s Andersenem.

27. 3. 2018 Zobrazit více

Odbahnění Horního rybníka

Odbahnění Horního rybníkaV současné době probíhá v naší obci odbahnění Horního rybníka.

13. 3. 2018 Zobrazit více