19. 10. 2018

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 14 až 18°C. Noční teploty 8 až 4°C.

Dnes je 19.10.2018

Svátek má Michaela

Zítra má svátek Vendelín

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den stromů
  • Světový den osteoporózy

Večer regionální literatury

Večer regionální literaturyV rámci celostátního týdne knihoven, který byl letos organizací SKIP vyhlášen na první týden měsíce října, se v naší obecní knihovně uskutečnil dne 5.10.2018 Večer regionální literatury.

15. 10. 2018 Zobrazit více

Drakiáda

DrakiádaPoslední letní den – v pátek 21.9.2018 odpoledne se v Petrůvkách uskutečnila dětmi oblíbená drakiáda.

1. 10. 2018 Zobrazit více

Zájezd do Rožnova pod Radhoštěm a Technického muzea Tatra v Kopřivnici

Zájezd do Rožnova pod Radhoštěm a Technického muzea Tatra v KopřivniciObec Petrůvky pořádala 15.9.2018 zájezd do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm a Technického muzea Tatra v Kopřivnici.

20. 9. 2018 Zobrazit více

Rozlouření s prázdninami

Rozlouření s prázdninamiPrázdniny utekly jako voda. A tak se v Petrůvkách v sobotu 1.9.2018, jako každý rok, konalo Rozloučení s prázdninami.

4. 9. 2018 Zobrazit více

Prázdninové malování 2018

Prázdninové malování 2018Prázdninový pátek 17.8.2018 se děti z Petrůvek sešly na školním dvoře k netradiční zábavě.

31. 8. 2018 Zobrazit více

První prázdninová knihovna

První prázdninová knihovnaNa mnoha místech děti vítají dlouho očekávané prázdniny. V Petrůvkách se uskutečnila 29.6.2018 tradiční - První prázdninová knihovna a přivítání letních prázdnin.

3. 7. 2018 Zobrazit více

Dětské odpoledne

Dětské odpoledneV pátek 1.6. 2018 probíhalo v Petrůvkách od 17:00 hodin dětské odpoledne.

11. 6. 2018 Zobrazit více

Setkání rodáků

Setkání rodákůObecní úřad v Petrůvkách pořádal dne 26.5.2018 v pořadí již třetí setkání rodáků.

Společně si zavzpomínat se svými kamarády a přáteli na dobu svého dětství a mládí a oživit tak veselé i smutné vzpomínky přišlo celkem přes 120 návštěvníků. Při vstupu do kulturního domu obdrželi všichni rodáci upomínkové předměty. Hlavní část programu zahájil v sále kulturního domu svým projevem a přípitkem starosta obce pan Ing. Jaroslav Novotný, ve kterém přivítal všechny přítomné. Minutou ticha uctil památku rodáků, kteří už nejsou mezi námi. Připomněl minulé, současné i budoucí dění v obci. Po slavnostních projevech následoval oběd. Podával se řízek s bramborovým salátem, limonády, pivo a víno. Ke kávě zákusky. Poté následovala exkurze do Odpadového centra Petrůvky, která byla doprovázena promluvou od ředitele ESKO-T panem Gregorem. Na zpáteční cestě autobusem mohli rodáci shlédnout opravu Horního rybníka, novou čtvrť a budoucí prostory pro sportoviště. Vše s podrobným výkladem od pana starosty. Po příjezdu následovala prohlídka místní knihovny, kde se promítala prezentace s fotografiemi rodáků a obce. Po celé odpoledne vyhrávala hudební kapela EVIS. K večeři se podávaly grilované klobásy s chlebem a hořčicí a pak následovala podařená taneční zábava, která pokračovala až do pozdních večerních hodin.

Poděkování patří obsluze a Vám všem, kteří jste se jakýmkoli způsobem podíleli na přípravě a vlastním průběhu třetího setkání s rodáky. Bez Vás by se nám nepodařilo takové velkolepé setkání uspořádat a věříme, že naši občané a rodáci budou na tuto akci rádi vzpomínat.

Více fotografií ke stažení zde

30. 5. 2018 Zobrazit méně

Den matek

Den matekDen matek je svátek, který se slaví po celém světě. Letos připadl na 13.5.2018.

16. 5. 2018 Zobrazit více

Pálení čarodějnic

Pálení čarodějnicPálení čarodějnic probíhalo o  Filipojakubské noci z 30. dubna na 1. května 2018.

4. 5. 2018 Zobrazit více