Obec Petrůvky

• ​​ Úřední hodiny
    PO 17:00 - 19:00 hod

Tříkrálová sbírka

V Oblastní charitě Třebíč bylo ukončeno sčítání výtěžků kasiček v obcích a městech okresu Třebíč.

V Oblastní charitě Třebíč se vybralo celkem 4 131 649,- Kč. V obci Petrůvky se vybralo 7 095,- Kč.

Záměry charit pro Tříkrálovou sbírku 2024

• Individuální pomoc lidem v těžké životní situaci, kterou nemají možnost řešit jinak - pomoc jednotlivcům i rodinám v nouzi způsobené nenadálou či nepříznivou událostí jako je úraz, vážná nemoc, zdravotní postižení, ztráta člena rodiny, autonehoda, ztráta zaměstnání aj., na kterou běžná podpora nestačí a její vyřizování je dlouhé - 120 000,- Kč.
  • Vícemístný automobil pro svoz klientů do denního stacionáře Úsměv Třebíč - pořízení nového vícemístného automobilu náhradou za starý, vysloužilý a poruchový automobil pro bezpečný a bezproblémový svoz klientů do stacionáře, k cestám na výlety, pobyty a další aktivity - 800 000,- Kč.
  • Podpora mobility v terénu pro Charitní záchranou síť - pro operativní zajištění pomoci lidem v akutní nouzi po Třebíči, ale i na další místa v třebíčském okrese potřebují pracovníci CHZS funkční a spolehlivý automobil s dostatečně prostorným úložným místem k převážení materiální a potravinové pomoci - 350 000,- Kč.
  • Péče o dobrovolníky za jejich dlouhodobou nezištnou pomoc ve prospěch charitních a dalších soc. služeb v regionu. Uspořádáme setkání dobrovolníků z celého okresu s filmovým představením - 60 000,- Kč.
  • Prevence před rizikovým chováním dětí a mládeže – kvalitní lektoři, pomůcky na programy. Příspěvek použijeme na zajištění kvalitních lektorů a na přípravu a realizaci souboru programů, které pomáhají předcházet vzniku a rozvoji rizikového chování žáků základních a studentů středních škol (na úhradu pomůcek 60 000, na mzdy lektorů 140 000) - 200 000,- Kč.
  • Nové zázemí pro Domácí hospic a terénní služby – prováděcí dokumentace. Finance použijeme na podporu investičního záměru: „Centra služeb sv. Zdislavy“, jehož cílem je  vybudovat nové zázemí v jednom místě pro všechny stále žádanější a rozrůstající se terénní služby, které nyní sídlí na různých místech ve městě (Domácí hospic sv. Zdislavy, Domácí zdravotní péče, Charitní pečovatelská služba, Osobní asistence Třebíč a Půjčovny rehabilitačních a kompenzačních pomůcek) – příspěvek na zpracování prováděcí dokumentace - 1 000 000,- Kč.
  • Bezbariérovost denních stacionářů. Po nedávném zateplení budovy vznikl u vchodu do budovy schod, který je třeba stavební úpravou vyrovnat a vytvořit pro vozíčkáře a lidi s postižením, bezbariérový vstup. Také uvnitř budovy jsou zamýšleny další úpravy pro snadnější přesuny klientů k individuálním terapiím a renovace zdviže, s cílem zajistit klientům venku i vevnitř bezpečnější a přívětivější prostředí bez bariér - 300 000,- Kč.
  • Vzdělávání pracovníků - Krizová intervence atd. Kvalita práce a služeb je podmíněna i znalostmi a dovednostmi pracovníků v různých oblastech, jednou z nich je i zvládání krizových situací. Vzdělávání v tomto směru umožní pracovníkům získat potřebné schopnosti a dovednosti, které jim pak pomohou správně a účinně reagovat v krizových situacích, rozpoznat reakce lidí na tyto situace a umět jim poskytnout podporu při jejich zvládání - 150 000,- Kč.
  • Podpora mobility v terénu pro zdravotní sestry. Postupná obměna opotřebovaného vozového parku za bezpečné a spolehlivé automobily ke každodenním jízdám  zdravotního personálu ke klientům po celém okrese - 620 000,- Kč.
  • Podpora prorodinných služeb. Příspěvek na zajištění párových terapií (118 000) a mezd poradců prorodinných služeb (132 000), jejichž cílem je upevňovat a zkvalitňovat partnerské, manželské i mezigenerační rodinné vztahy - 250 000,- Kč.

Datum vložení: 1. 2. 2024 14:34
Datum poslední aktualizace: 1. 2. 2024 14:54

Aktuální teplota

27.4.2024 18:04